Кожна людина рано чи пізно стикається із проблемою відновлення втрачених зубів.

Залежно від стану зубів, що залишилися, і величини дефекту зубне протезування можна розділити на три види: незнімне, знімне і протезування з використанням імплантів.

Необхідно пам’ятати, що відсутність одного або декількох зубів це не просто естетичний недолік, воно може призвести до таких ускладнень:

  • неможливість повноцінного пережовування їжі призводить до розвитку різноманітних захворювань органів шлунково-кишкового тракту;
  • зайве навантаження на зуби, що залишилися, є причиною появи їх рухливості, підвищеної стирання, відколів емалі, тріщин;
  • якщо дефекти зубного ряду не лікувати протягом тривалого часу, це призводить до розвитку атрофічних змін кістки альвеолярного відростка;
  • подібні дефекти спричиняють виникнення функціональних порушень скронево-нижньощелепного суглоба, які з’являються больовими відчуттями, обмеженням руху в суглобі, клацанням та хрускотом;
  • естетичні порушення призводять до заниженої самооцінки та появи психологічних комплексів.

Нові технології протезування зубів дозволяють відновити всі анатомічні, функціональні та естетичні порушення.

Технології, матеріали, тривалість процедур, ціни – як з усього цього вибрати і визначитися, що краще собі поставити? Протезування, яке вирішило проблеми ваших знайомих та родичів, може не підійти особисто Вам, тому без ґрунтовної консультації у фахівця не обійтися. Стоматологічна клініка “Аврамед” пропонує всі види протезування зубів. Розглянемо їх докладніше.

У сучасній стоматології протезування поділяється на великі частини.
Знімне протезування – такі протези можна виймати з рота для гігієнічного догляду, і незнімні протези з постійною фіксацією (коронки, мости, вкладки, вініри). Головне і основне завдання виготовлення зубних протезів – домогтися точної відповідності оригіналу за кольором та формою. Таку ідеальну зовнішню відповідність у стоматології можна досягти за допомогою незнімних мікропротезів.

Поодинокі коронки або мостоподібні протези (кілька коронок), які фіксуються на здорових зубах чи імплантатах, ставлять на тривалий термін. Правильно встановлена ​​коронка при грамотному догляді за ротовою порожниною може прослужити до 20 років. Виготовляють коронки з металів та їх сплавів (у тому числі зі сталі та золота), порцеляни, комбінацій акрилових та композитних полімерів (цільнокерамічна коронка, металева коронка, металокерамічна коронка).

Тому якщо на передні зуби необхідно встановити коронку, то вдаються саме до використання безметалової кераміки. На те є низка причин: за кольором та формою керамічна коронка виглядає як природний зуб, не викликає алергічних реакцій та дискомфорту. По суті безметалова кераміка – це форфор, який не впливає на організм людини. Для реставрації зубів та відновлення їх природного вигляду безметалова кераміка – ну просто ідеальний варіант.

А ось вставити зуб якщо немає кореня можна за допомогою мостоподібного протезу. Його установка можлива лише в тому випадку, якщо праворуч або ліворуч по обидва боки від відсутнього зуба є ще зуби, на які він закріплюється. Застосовується такий міст за відсутності трохи більше 2-х зубів поспіль. Міст може виготовлятися з тих самих матеріалів і за тими ж технологіями, що й коронки.

Якщо зуб зруйнований частково – відновити його форму та колір можна встановивши вкладку. По суті вкладки є більш надійною та дорогою альтернативою світлополімерним пломбам.

Тепер перейдемо до знімних зубних протезів. Вони повною мірою виправдовують свою назву. Вільно виймаються і, «відчеркнувши ніч у стаканчику», вставляються назад. Але куди вже до гумору, коли мало зубів для встановлення коронок і мостів або є медичні протипоказання до імплантації.

Існує 2 види знімних протезів – блюгельні та пластинчасті. Пластинчасті протези зазвичай фіксуються в ротовій порожнині за допомогою металевих гачків або присосок. В основі блюгельного лежить металева дуга, яка утримує протез.
Блюгельні протези доступні, надійні і цим популярні. Їх застосовують при частковій відсутності зубів, фіксують на опорних зубах або за допомогою системи кламерів, або мікрозамків.

Пластинчасті протези з акрилової пластмаси – оптимальний варіант за повної відсутності зубів (хоча застосовують і як частковий протез).
Є ще третя категорія знімних протезів із нейлону. Зазначимо, що до таких протезів відбувається швидке звикання (менше ніж тиждень), вони легкі, гіпоалергенні, згодом не піддаються деформації та забарвленню.
З усього цього різноманіття різних зубних протезів все-таки найкращим є той, який підходить саме Вам, який забезпечить надовго комфорт, здоров’я та безпеку.

Орієнтуючись на медичні показання, Ваші уподобання та власний багаторічний досвід, фахівці стоматологічної клініки «Аврамед» в Одесі допоможуть підібрати для Вас максимально підходящий метод протезування та забезпечити гарантований результат.

У роботі ми використовуємо сучасні матеріали та обладнання, що відповідають європейським стандартам, а також пропонуємо комфортні умови для надання стоматологічної допомоги.

Наші спеціалісти