Скайси - один із найдоступніших способів прикрасити свою усмішку і надати їй особливого шику.

Скайси легко кріпляться до зубів, довго носяться та безпечно знімаються. Скайси не просто чудово підкреслюють красу і білизну посмішки, але й змушують уважніше ставитися до гігієни ротової порожнини, що, погодьтеся, зовсім непогано.

Вважається, що моду на прикрасу зубів запровадила королева поп-музики Мадонна. Саме після її виходу у світ відомі зірки музики та інші представники шоу-бізнесу почали з’являтися з усмішками, що виблискують у буквальному сенсі. Хоча якщо копнути історію, то виявляється ще французькі монархи інкрустували в передні різці смарагди та рубіни, а вожді майя племені одягали на сточені зуби срібло. Складно уявити, наскільки «приємною» і безболісною була ця процедура.

Мода на біжутерію для зубів стрімко набирає обертів з тих пір, як придумали надійний і абсолютно нешкідливий для зубів спосіб приклеювання прикрас.
Скайси, вартість яких вже не так кусається, як раніше, вигідно відрізняються від справжнього дорогоцінного каміння тим, що можуть бути встановлені без порушення емалі.
Перші серійні стрази, створені спеціально для зубів, випустили компанією Ivoclar Vivadent під фірмовою назвою SKYCE.

Сьогодні їх випускають у двох варіантах: за розміром 1,8 мм та 2,5 мм, а також за матеріалом із прозорого кришталю та блакитного сапфіру. Вироби складаються з безлічі граней, тому їх дуже важко відрізнити від діамантів. Скайси зовсім не відчутні у роті. Простота встановлення та зняття цього аксесуара робить його привабливим для всіх вікових груп. Крім того, встановлення скайсу, напевно, сподобається не лише дорослим, а й дітям (рекомендовано після 12-річного віку).

Тим, хто вже спалахнув цією ідеєю та так, що вже самостійно зібрався їх купувати, хочемо застерегти. Звичайні стрази з відділу біжутерії посадити на зуб не можна. Вони можуть пошкодити тканини язика, емаль, стати причиною запального процесу у яснах. Одним словом вони не пристосовані для постійного знаходження у вологому середовищі ротової порожнини і категорично не підходять для використання в стоматології. Будь-якої миті верхня частина страза може відклеїтися, і на зубі залишиться сірий слід. Його можна буде забрати, але зіпсований настрій гарантований. Зважаючи на відсутність спеціального композиційного матеріалу, який застосовують у стоматологічній клініці, скайс «домашньої установки» не протримається в роті та дні. Крім того, звичайні стрази зроблені за іншою технологією і не мають того особливого блиску і переливів кольору, заради яких люди використовують подібні прикраси на зубах. Однозначно косметична процедура встановлення скайсу на зуб має виконуватися в умовах клініки лікарем-стоматологом із застосуванням професійних матеріалів.

Розберемося як саме відбувається установка скайсу.
Закріплення однієї прикраси займає лише 10 – 15 хвилин. Установка скайсу проходить абсолютно безболісно і без ушкодження емалі. Перед приклеюванням прикраси зубна поверхня ретельно очищується. Лікар готує зубну емаль, знімає зубний наліт, робить фторування зубної емалі, робить поверхню зуба сухою. Потім на неї наноситься спеціальний стоматологічний клей і світлозатвердний композит, за допомогою якого закріплюється скайс. Процедура завершується поліруванням зубної поверхні навколо стразу.
Для фіксації прикраси на зубі як клею використовується абсолютно нешкідливий для організму спеціальний матеріал – фторвмісний дентфіл і деякі інші пломбувальні засоби, які широко застосовується в стоматології.

Стрази можуть бути встановлені на корінні та молочні зуби. Але їх не можна приклеїти на коронки чи вініри, вони не триматимуться. Дорогоцінне каміння закріплюється у спеціально просвердленому заглибленні на емалі зуба або у складі пломби.

Головна умова, за якої прикраса зубів є можливою та прийнятною – це здоров’я зубів.
Стрази не рекомендуються за наявності зубного каменю, карієсу, неправильного прикусу, підвищеної чутливості зубів, тріщин та сколів емалі. Тому перед встановленням скайсів необхідно упорядкувати зуби і пройти процедуру професійної гігієни порожнини рота.

Після встановлення скайсів вам знадобиться кілька годин, щоб звикнути до них. Надалі не варто зубами зі стразами жувати тверду їжу, гризти горіхи, кусати дуже тверді фрукти та овочі. Загалом зубні прикраси не вимагають особливого догляду, досить просто дотримуватися звичайного режиму чищення зубів двічі на день.

Установка скайсу може бути протипоказана, якщо є патологічний прикус і при алергії на метали.
«Термін придатності» якісного скайсу – від місяця до кількох років, а при правильному догляді сяючий камінь прослужить Вам доти, доки ви не вирішите його замінити. Якщо виблискувати усмішкою Вам набридне, скайси легко та безпечно знімаються.

Щоб Ваша посмішка була не просто здоровою та білосніжною, а по-справжньому сліпучою та неповторною, то стрази – це саме те, що допоможе зробити її такою.

Наші спеціалісти